Te zabiegi modelowania sylwetki pomogą Ci wyrzeźbić ciało zimą

Zima to czas, kiedy chowamy ciało pod warstwami ciepłych ubrań, a czas spędzamy mało aktywnie, przez co nietrudno jest nabawić się cellulitu i dodatkowego tłuszczyku. Dlatego nie można rezygnować w tym czasie z aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Dodatkowo warto poświęcić trochę czasu na profesjonalną pielęgnację. Przedstawiamy zabiegi modelowania sylwetki, które pomogą Ci zadbać o dobrą formę.

Zabieg, który wspomaga efekty treningu

Jedną z technologii, która umożliwia nieinwazyjne modelowanie sylwetki, jest pole elektromagnetyczne. Działanie zabiegu opiera się na stymulowaniu mięśni, jak podczas aktywności fizycznej, ale z dużo większą intensywnością. Pole elektromagnetyczne można zastosować na różnych obszarach ciała. Stymuluje mięśnie, skórę i tkankę tłuszczową, a efektem jego działania jest głęboka przebudowa wewnętrznej struktury tkanek. Kilka zabiegów wystarczy, aby zauważyć wyraźną poprawę wyglądu sylwetki – napięcie skóry, redukcję miejscowej otyłości i cellulitu, podkreślenie mięśni, zmniejszenie obwodów ciała.

Modelowanie sylwetki zimnymi mikrofalami

Zimne mikrofale polecane przez specjalistów z Kliniki Beauty Skin Żoliborz w Warszawie, doskonale radzą sobie z takimi problemami, jak wałeczki tłuszczu na brzuchu, cellulit na udach, wiotka skóra ramion czy nawet podwójny podbródek. Technologia ta działa wybiórczo na komórki tłuszczowe i redukuje je w bezpieczny i mało inwazyjny sposób. Mikrofale o częstotliwości 2,45 GHz docierają zarówno do podskórnej, jak i głębiej umiejscowionej tkanki tłuszczowej. Komfort zabiegu zwiększa zastosowanie chłodzenia kontaktowego. Procedurę wykonuje się w serii kilku zabiegów powtarzanych co 2–3 tygodnie.

Synergiczne działanie kilku technologii

W modelowaniu sylwetki bardzo często wykorzystuje się kilka technologii jednocześnie, nawet w ramach jednego zabiegu. Przykładem jest połączenie promieniowania podczerwonego, bipolarnej fali radiowej i masażu próżniowego. Połączenie tych trzech technologii pozwala na szybką i bezpieczną redukcję tkanki tłuszczowej na różnych obszarach ciała oraz wygładzenie cellulitu. Urządzenie dobrze radzi sobie również z wiotką skórą – poprawia jej napięcie, jędrność i elastyczność. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów.

Modelowanie ciała zimnem

Kriolipoliza to kolejny sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej bez użycia igieł i skalpela. Zabieg ten pozwala na znaczne wyszczuplenie leczonego obszaru. Ciało chłodzone jest do temperatury z zakresu od 3 do -14°C przez około 40–60 minut. Kriolipoliza polecana jest zwłaszcza do modelowania takich obszarów ciała, jak bryczesy (nawisy skórne po wewnętrznej stronie ud), biodra, górna partia ud czy brzuch. Zabieg pozwala na zredukowanie tłuszczu z wybranego obszaru o ok. 20–40%. Specjaliści zalecają zazwyczaj 2–3 zabiegi w odstępach 4–6 tygodni

Redukcja cellulitu falą akustyczną

Fala akustyczna to technologia znana przede wszystkim z działania antycellulitowego. Jest to również prosty i bezpieczny sposób na zmniejszenie miejscowej otyłości. Fala akustyczna rozbija tkankę tłuszczową i uelastycznia skórę, dzięki czemu pozwala na skuteczne usuwanie cellulitu nawet w III i IV stadium zwłóknienia. Zabieg zalecany jest również profilaktycznie, aby wzmocnić skórę i zapobiec tworzeniu się „pomarańczowej skórki”. Falę akustyczną stosuje się w seriach 6–12 powtórzeń co 3–4 dni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o klinikach medycyny estetycznej, oferujących zabiegi modelowania sylwetki, odwiedź tę stronę.

Tekst promocyjnyZobacz także:
Photo of author

Dariusz

Dodaj komentarz